نقشه سامد حد نگار

دسته بندی: نقشه سامد
برچسب ها:

زمان مطالعه: 11 دقیقه
https://hadnegar.com/samed-map-2/

نقشه سامد ⚖: نام نقشه های تخصصی گروه حد نگار را که یک واژه مختصر شده است، سامد نام نهادیم. سین از ابتدای سریع، الف از ابتدای استاندارد، میم از ابتدای معتبر و دال از ابتدای دقیق بر گفته شده است و نام مختصر شده سامد شده است. مجموعه نقشه های تخصصی ارائه شده در گروه کارشناسان رسمی حد نگار با نام سامد از جمله، نقشه جانمایی پلاک ثبتی، نقشه های ثبتی، نقشه 2000 شهرداری، نقشه کاداستر، نقشه شمیم، نقشه سیماک، نقشه یو تی ام، نقشه هوایی و نقشه کادر می باشد.

نقشه سامد ⚖

 

با توجه به نیاز شهروندان و مالکین به نقشه های ثبتی و مهندسی نقشه برداری در زمینه املاک و اراضی، جمعی از کارشناسان رسمی و نقشه برداری در گروه کارشناسان رسمی و امور ثبتی حد نگار، تصمیم گرفتیم تا نقشه های ارائه شده توسط گروه حد نگار را در قالب و فرمتی استاندارد ارائه کنیم. به دلیل اوضاع نا مناسب کاداستر در محدوده املاک و اراضی و به دلیل افزایش چشم گیر پرونده های اختلاف ملکی در بین شهروندان و ارگان ها، تصمیم گرفتیم تا مجموعه ای استاندارد از نقشه های معتبر ممهور به مهر کارشناسان رسمی نقشه برداری و امور ثبتی ارائه کنیم.

همان طور که می دانید کارشناسان رسمی نقشه برداری و امور ثبتی در دادگاه ها به عنوان مشاوره در کنار قضات حضور دارند و نقشه های ارائه شده جهت اختلاف ملکی توسط کارشناسان رسمی مورد تایید دادگاه می باشد. رسالت گروه کارشناسان ما کمک به حل اختلافات ملکی به دلیل حدی به حدی بودن اسناد مالکیت است.

توجه داشته باشید که تحلیل و بررسی اختلافات ملکی بین مالکین توسط کارشناسان رسمی نقشه برداری و امور ثبتی قبل از ارجاع به دادگاه، به شما کمک خواهد کرد در زمان کوتاهی اختلافات ملکی را مرتفع کنید و زمان زیادی را در دادگاه ها صرف پی گیری پرونده های ثبتی نکنید. رسالت گروه کارشناسی حد نگار ارائه نقشه های ثبتی و کاداستر به مالکین جهت رفع اختلافات ثبتی می باشد. همچنین با کمک نقشه های تخصصی ما قبل از خرید یک ملک می توانید از سلامت معامله آگاه شوید.

نقشه سامد حد نگار
نقشه سامد حد نگار

نقشه سامد و وجه تسمیه

سند های مالکیت در واقع اصلی ترین مدرک در معاملات املاک و ارضی است. به دلیل صدور اسناد مالکیت بر مبنای نقشه های ثبتی قدیمی، ممکن است خطا های اتفاق افتاده باشد. با توجه به ارزش بالای املاک و اراضی برای شهروندان به عنوان سرمایه اصلی، با مشاوره از تیم کارشناسی حد نگار می توانید نقشه جانمایی سند را دریافت کنید تا از صحت سند مطمئن شوید.

طبق اشاره به امور تخصصی و ثبتی گروه حد نگار هدف ما تهیه نقشه های معتبر  و اصالت بخشیدن به اسناد مالکیت و حدود اربعه املاک و اراضی است. گروه کارشناسان حد نگار ترازوی هندسی و حقوقی املاک شما خواهند بود در صورت اعتماد به ما. با توجه به بار فنی بالا نقشه های تهیه شده در گروه کارشناسان حد نگار، نامی اختصاری و انحصاری را برای مجموعه نقشه های ارائه شده گروه حد نگار در نظر گرفتیم.

سریع در نقشه سامد ⏱

 سرعت در تهیه نقشه های اشاره شده در اولویت کاری گروه کارشناسان رسمی حد نگار می باشد. گروه کارشناسان حد نگار به بهره مندی از تجهیزات به روز نقشه برداری و بانک اطلاعات ثبتی و کاداستر معتبر، نقشه های را در سریعترین زمان ممکن تهیه و ترسیم می کند.

گروه کارشناسان حد نگار با همکاری جمعی از اساتید دانشگاه، مهندسین نقشه برداری، مهندسین اطلاعات مکانی و کارشناسان رسمی نقشه برداری و امور ثبتی، نقشه های، جانمایی پلاک ثبتی، نقشه ثبتی، 2000 شهرداری، کاداستر، شمیم، سیماک، یو تی ام، هوایی و کادر را در کوتاه ترین زمان تهیه و به کارفرمایان محترم تقدیم می کنند. سرعت در ارائه خدمات نقشه برداری و ثبتی ارائه شده، به شهروندان کمک می کند تا مدت زمان زیادی را صرف تهیه نقشه های اشاره شده نکنند.

سریع در نقشه سامد ⏱
سریع در نقشه سامد ⏱

سرعت در انجام عملیات نقشه برداری و ثبتی

زمان شما شهروندان و مالکین محترم و همچنین ارگان های دولتی برای ما ارزشمد است. رسالت ما در گروه حد نگار جهت انجام سریع امور محول شده ثبتی و نقشه برداری به جهت صرفه جویی در زمان ارزشمند شماست. گاها مشاهده می شود در افراد فاقد تخصص در امور ثبتی و نقشه برداری، به عنوان نمونه یک نقشه ثبتی را که یک روز زمان نیاز دارد را در دو هفته به متقاضی تحویل می دهند.

همان گونه که اشاره شده به دلیل با اهمیت بودن زمان کارفرمایان برای گروه حد نگار، در این مجموعه تعداد پرونده کمتری را پذیرش می کنیم تا پرونده ها و نقشه های درخواست شده در سریعترین زمان آماده و ارائه شوند. البته توجه داشته باشید سرعت در تهیه نقشه های به دلیل حضور کارشناسان نقشه برداری با تجهیزات به روز و کارشناسان خبره و متخصص ثبتی است.

تسریع در امور نقشه برداری و ترسیم

در گروه حد نگار تیم اجرای شامل مهندسین نقشه برداری مجهز به گیرنده های مولتی فرکانس شمیم و دوربین های نقشه برداری، عملیات میدانی نقشه برداری جهت تهیه دیتا مورد نیاز، برای ترسیم نقشه ها را انجام می دهند. پس از تهیه دیتا مورد نیاز حاصل از عملیات نقشه برداری املاک و اراضی، دیتا ها به کارشناسان کارتوگرافی و فتوگرامتری تحویل داده می شود ترسیم نقشه های مورد نیاز تحت نام سامد.

حضورر تیم مهندسین نقشه برداری میدانی و کارتوگرافی جداگانه در مجموعه حد نگار، کمک شایانی را به مجموعه حد نگار، جهت سرعت در تهیه نقشه های درخواست شده می کند. همچنین به موازات دو دسته از مهندسین نقشه برداری در مجموعه حد نگار، کارشناسان رسمی نقشه برداری و امور ثبتی در زمینه تهیه نقشه های ثبتی و کاداستر و تفسیر عکس هوایی مشغول به کار می باشند. یکی از موراد مهم که سرعت در تهیه نقشه به این امر کمک می کند، در مواقعی است که شخصی می خواهد یک ملک از جمله زمین، باغ، ویلا را خریداری کند و تاخیر در معامله ضرر و زیان به دنبال دارد. در این موراد گروه کارشناسان حد نگار با سرعت بالا نقشه جانمایی سند، استعلام ثبتی، نقشه یو تی ام را تهیه می کنند.

استاندارد در نقشه های سامد 📐

گروه کارشناسان رسمی نقشه برداری و امور ثبتی نقشه های از جمله، نقشه جانمایی پلاک ثبتی، نقشه های ثبتی، نقشه 2000 شهرداری، نقشه کاداستر، نقشه شمیم، نقشه سیماک، نقشه یو تی ام، نقشه هوایی و نقشه کادر را در قالب استاندارد سازمان نقشه برداری و سازمان ثبت اسناد و املاک تهیه و ترسیم می کنند. استاندارد رسمی و قانونی در نقشه های سامد از اولویت های مهم در نقشه های کارشناسی گروه حد نگار است.

برای همه شهروندان مرغوبیت کالا و خدمات هنگام خرید بسیار اهمیت دارد. در بسیاری از موارد شهروندان به تنهایی توانایی شناسایی کیفیت یک محصول یا خدمات ارائه شده را ندارند. هر روزه شرکت های مهندسی مختلفی جهت ارائه خدمات نقشه برداری و امور ثبتی تاسیس می شود، که شهروندان از کیفیت خدمات آنها اطلاعی ندارند. تنها راه حل برای انتخاب خدمات یا کالا مناسب ، نشان استاندارد خدمات و کالا می باشد. در واقع نشان استاندارد بر مبنای مستند استاندارد ارائه شده از طرف سازمان نقشه برداری، سازمان ثبتی اسناد و املاک و پروانه کارشناسی رسمی دادگستری به شهروندان کمک می کند تا کیفیت خدمات مورد نظر را ارزیابی کنند.

استاندارد در نقشه های سامد 📐
استاندارد در نقشه های سامد 📐

استاندارد نقشه سامد به چه معناست

به صورت کلی استاندارد یعنی میزان مطابقت با الزامات و قوانین از پیش تعیین شده که در امور ثبتی و نقشه برداری متولی این استاندارد سازمان نقشه برداری و سازمان ثبت اسناد و املاک می باشند. استاندارد یعنی تدوین و تعیین ویژگی های لازم در تولید یک محصول و انجام یک خدمات تخصصی در زمینه نقشه برداری و امور ثبتی. استاندارد تنها مختص به کالا نیست و خیلی از خدمات مهندسی از جمله نقشه برداری و امور ثبتی را نیز شامل می شود. استاندارد را می توان نوشته هایی مستندی در نظر گرفت که در قالب قانون و دستورالعمل به کرا گرفته می شوند، محتوای استاندارد حاکی از راه حل انجام دادن یک عملیات فنی تکراری است، یا به بیان ساده تر نوعی زبان مشترک است بین تولید کننده کالا یا ارائه دهنده خدمات به مشتری.

استانداردها عموما توسط گروهی از کارشناسان خبره، سازمان ها، نهادهای دولتی یا شرکت های خصوصی تدوین می شوند و جهت ارائه خدمات می بایست به کار گرفته شوند. به عنوان نمونه جهت  نقشه یو تی ام ارائه شده به شهرداری با مقیاس تعریف شده ای تهیه می شود و پس از تهیه نقشه یو تی ام می بایست روی نقشه 1:2000 استاندارد شهرداری جانمایی شود.

استاندارد فنی نقشه سامد

رعایت استاندارد های تعریف شده در خدمات نقشه برداری ارائه شده از طرف کارشناسان رسمی نقشه برداری و امور ثبتی با توجه به صلاحیت تخصصی و پروانه کارشناس رسمی نقشه برداری، باعث شده که ارگان های دولتی، صرفا نقشه های یو تی ام ارائه شده توسط کارشناسان رسمی نقشه برداری و امور ثبتی را پذیرش می کنند.

مجموعه قوانین و دستورالعمل هایی را که از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک برای بالا بردن کیفیت و دقت و ایجاد هماهنگی در تهیه نقشه های ثبتی و کاداستر مورد پذیرش قرار می گیرد ، استاندارد در تهیه و ترسیم نقشه های کاداستر می نامند . هدف از استاندارد در تهیه و ترسیم نقشه های کاداستر ، به منظور ایجاد هماهنگ ، نظم و یکنواختی در تهیه نقشه های یو تی ام و به خاطر بهره برداری و استفاده صحیح آنها در پیاده سازی پلاک های ثبتی روی زمین و صدور سند است.

لزوم رعایت استاندارد در تهیه و ترسیم نقشه های کاداستر  اهمیت دارد زیرا، نقشه های کاداستر و یو تی ام از جمله اسناد و مدارکی می باشند که در ادارات ثبت و مراکز تولیدی ارگان های دولتی از هر گونه بی نظمی و هرج و مرج در موقع به کارگیری این نقشه ها جلوگیری به عمل آید، به عنوان نمونه تهیه نقشه یو تی ام جهت صدورر سند تک برگ.

معتبر در نقشه سامد ⚖

اعتبار در  نقشه های سامد گروه حد نگار در قالب فنی و حقوقی به کار گرفته می شود. مقوله اعتبار در تهیه و ترسیم نقشه های کاداستر و یو تی ام از اهمیت فراوانی دارد. مقصود از اعتبار فنی در نقشه های ارائه شده در گروه حد نگار در واقع رعایت استاندارد های موررد نیاز جهت تهیه و ترسیم نقشه ها می باشد.

به عنوان نمونه در تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود یک ملک، دو مرحله نقشه برداری زمینی و کارتوگرافی به کار گرفته می شود. در مرحله برداشت زمینی توسط گیرنده مولتی فرکانس و دوربین نقشه برداری، کارشناس رسمی می بایست به اصول مهندسی نقشه برداری در زمینه هندسه ماهواره ها و دیتا برداشتی توسط گیرنده مولتی فرکانس شمیم جهت تعیین موقیعت ملک و خطا های احتمالی آشنایی داشته باشد.

همچنین در برداشت محدوده ملک توسط دوربین نقشه برداری می بایست نهایت دقت به کار گفته شود و کارشناس رسمی به اصول نقشه برداری زمینی و ژئودزی، مساحی جهت برداشت ملک با دقت سانتی متر آشنایی کامل داشته باشد. با به کار گیری اصول اشاره شده مرحله نقشه برداری زمینی با اعتبار فنی برداشت می شود.

معتبر در نقشه سامد ⚖
معتبر در نقشه سامد ⚖

اعتبار فنی نقشه سامد

در مرحله بعدی که کارتوگرافی می باشد، کارشناس رسمی می بایست نقشه را با دقت بالا ترسیم کند. در مرحله ترسیم نقشه می بایست دیتا برداشتی توسط گیرنده مولتی فرکانس متصل به سامانه شمیم را بررسی کند که دیتا برداشتی دقت قابل قبول جهت تعیین موقعیت را دارد یا خیر. در مرحله بعدی ترسیم دیتا برداشتی توسط دوربین نقشه برداری و در نهایت تبدیل نقشه تهیه شده به نقشه یو تی ام.

مراحل اشاره شده می بایست با دقت بالا بر مبنای علوم مهندسی ژئوماتیک تهیه و ترسیم شود. علت اهمیت بالای دقت در تهیه نقشه های یو تی ام به دو دلیل است. دلیل اول این که نقشه یو تی ام تهیه شده کارشناس رسمی نقشه برداری مبنای صدور سند و نقشه کاداستر قرار می گیرد و باید کاملا دقیق باشد. علت دوم هم به خاطر قیمت بالای املاک و اراضی است، توجه داشته باشید که خطا در تهیه و ترسیم نقشه یو تی ام ممکن است ضرر مالی زیادی را بوجود بیاورد. به عنوان نمونه اگر نقشه یو تی ام مبنای خرید ملک باشد در صورت خطا یکی از طرفین معامله ضرر خواهند کرد.

اعتبار کارشناسی رسمی نقشه سامد

مورد دوم در معتبر بودن نقشه های سامد ارائه شده توسط کارشناس رسمی نقشه برداری و امور ثبتی در گروه حد نگار، اعتبار حقوقی این نقشه هاست. نقشه های ارائه شده توسط کارشناسان رسمی به دلیل دارا بودن، پروانه کارشناسی رسمی نقشه برداری در واقع حکم یک سند قانونی و رسمی را دارد و در کلیه ارگان ها معتبر قلمداد می شود.

همان طور که می دانید کارشناسان رسمی نقشه برداری و امور ثبتی در دادگاه ها جهت بررسی و ارائه نظریه کارشناسی در موارد اختلاف املاک و اراضی به کار گرفته می شوند، در واقع کارشناسان رسمی مشاور دادگاه در بررسی پرونده هستند. علت اعتبار حقوقی کارشناسان رسمی به دلیل اخذ صلاحیت کارشناسی توسط کانون کارشناسان رسمی و مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضائیه می باشد.

کارشناسان رسمی نقشه برداری و امور ثبتی به دلیل اخذ پروانه کارشناسی رسمی دادگستری در واقع مامور قانون هستند و ملزم به انجام امور کارشناسی در راستای عدالت و احقاق حق هستند. کارشناسان رسمی با توجه به صلاحیت اخذ شده می بایست امور کارشناسی را بر مبنای استاندارد ها و بخش نامه های قانونی مصوب انجام دهند.

دقیق در نقشه سامد 📏

موضوع دقت در نقشه های سامد گروه کارشناسان رسمی و نقشه برداری و امور ثبتی حد نگار، ارتباط مستقیم با استاندارد و اعتبار در این نقشه ها دارد. دقت در تهیه و ترسیم نقشه های سامد در واقع باعث ترسیم نقشه های معتبر و استاندارد می شود.

بکار گیری دقت در کلیه امور نقشه برداری و امور ثبتی از طرف کارشناسان رسمی امری الزامی است. دقت می بایست در نقشه برداری کاداستر و تهیه نقشه یو تی ام در دو مرحله به کار گرفته شود. دقت در برداشت دیتا های مورد نیاز ترسیم نقشه که توسط تجهیزات نقشه برداری همچون دوربین نقشه برداری و گیرنده مولتی فرکانس متصل به سامانه شمیم تهیه می شود. مرحله دوم که نیازمند دقت بالا می باشد در امور کارتوگرافی و ترسیم نقشه هاست.

دقیق در نقشه سامد 📏
دقیق در نقشه سامد 📏

دقت در نقشه برداری زمینی

اگر در مرحله نقشه ‌برداري زمینی دقت كافي بکار گرفته نشود، دیتا های برداشتی، با خطا ثبت خواهد شد. در صورتی که اين دیتا ها در اختيار کارشناس كارتوگرافي قرار بگیرد، و جهت ترسیم نقشه یو تی ام یا کاداستر مورد استفاده واقع شود، خطاي اوليه به همراه خطايي كه در مرحله ترسیم نقشه ايجاد بوجود می آید، منجر به خطايي فاحش خواهد شد.

این خطا ممكن است باعث شود، نقشه یو تی ام ترسیم شده نهايي دقت استانداردی نداشته باشد. ضروری است کارشناس  كارتوگرافي در هر مرحله از کارتوگرافی، از دقت دیتا هایی كه در اختيارش قرار مي‌گيرد، اطمينان حاصل کند.

دقت مجموعه ‌ای است از اندازه‌گیری ‌ها، به صورت میزان نزدیک بودن نتایج آن اندازه‌گیری ‌ها به یکدیگر، تعریف می‌شود. هرچه نتایج به دست آمده فاصله کمتری با یکدیگر داشته باشند، دقت آن سیستم بیشتر خواهد بود. دقت را می‌توان تابعی از انحراف معیار دیتا ها به حساب آورد. هرچه انحراف معیار دیتا ها کمتر باشد، سیستم دقیق ‌تر است.

دقت در برداشت اطلاعات هندسی

به عنوان نمونه، دوربین های نقشه برداری در دقت های زاویه ای مختلفی تولید شده اند. دوربین های با دقت زاویه ای بیشتر که در نقشه برداری صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند، دقت زوایه ای یک و نیم ثانیه دارند. یا در مورد گیرنده های مولتی فرکانس، گیرنده های که تعداد منظومه( ماهوراه) بیشتری را دیافت کنند و دید آسمانی کافی به ماهواره ها داشته باشند دقت بهتر حاصل از برداشت دیتا را ثبت می کنند. به کار گیری دقت و صحت در نقشه ها منجر به تهیه نقشه معتبر و استاندارد می شود.

معنای دقت در نقشه سامد

دقت به معنای تکرار پذیری اندازه گیری ها در بازه زمانی طولانی خواهد شد. در زمان اندازه گیری، دیتا های اندازه گیری شده هرچه بهم نزدیک تر باشند، دقت اندازه گیری بیشتر خواهد شد. دقت اندازه گیری ها، پارامتری است که به طور ذاتی داخل صحت اندازه گیری قرار میگیرد. هرچه بتوانید صحت دیتاها ها را با استفاده از مدل های دقیق تر بهبود دهید، هنوز هم نمی توان گفت که دیتا به طور کامل دقیق است. اما می توان گفت که هرچه اندازه گیری ها صحیح تر باشند، دقیق تر خواهند شد.

صحت اندازه گیری یعنی میانگین نتایج در دفعات مختلف، به مقدار واقعی نزدیک باشد. برای محاسبه صحت دیتا ها، ابتدا اندازه گیری های مختلف اندازه گیری و بررسی می شوند و میانگین آنها با مقدار واقعی محاسبه می شود. هر چه اختلاف مقدار میانگین دفعات متفاوت اندازه گیری با مقدار واقعی کمتر باشد، یعنی این نتایج صحت بیشتری دارند. صحت؛ مربوط به روش ها و مدل هایی است که برای تعیین موقعیت و تعدیل خطاهای موجود روی آن استفاده می شود.

به طورر کلی کارشناس رسمی نقشه برداری جهت برداشت دیتا های مورد نیاز جهت ترسیم نقشه های مورد نیاز در امور کارشناسی می بایست دقت و صحت را بررسی کند. بررسی دقت و صحت نیازمند دانش مهندسی نقشه برداری است.

5/5 - (5 امتیاز)
فهرست