کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان

دسته بندی: کارشناس رسمی دادگستری
برچسب ها:

زمان مطالعه: 21 دقیقه
کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان

راهنمای مطالعه

کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان ⚖ : فردی است با عنوان کارشناس که در امور نقشه برداری و ثبتی در دادگستری لواسان اقدام به بررسی پرونده های اختلافی املاک و اراضی از جمله تداخل در حدود اربعه و دعاوی ثبتی می کند. کارشناس رسمی نقشه برداری با پیاده سازی حدود اربعه اسناد روی زمین کمک شایانی جهت رفع تداخل در پلاک های ثبتی می کند. نقشه کارشناس رسمی نقشه برداری در لواسان در تهیه نقشه های یو تی ام و اجرایی شدن کاداستر در لواسان بسیار پر رنگ است.

کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان ⚖

کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان ⚖ با هدف ارائه خدمات مهندسی نقشه برداری در حوزه املاک و اراضی لواسانات مشغول به کار می باشند. با توجه به شرح فعالیت کارشناسان رسمی نقشه برداری و امور ثبتی در زمینه بررسی و رفع اختلافات ملکی بین مالکین این مناطق، نقش این کارشناسان در دادگاه و شوراهای حل اختلاف لواسان بسیار پر رنگ است.

کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان
کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان

 

با توجه به جغرافیای لواسان که شامل رودبار قصران و لواسان به عنوان دو بخش از بخش های تهران بزرگ که جز شهرستان شمیرانات می باشند، و املاک و اراضی زیادی در این منطقه واقع شده است، جهت پیاده سازی حدود اربعه املاک و پلاک های ثبتی، همچنین تهیه نقشه یو تی ام از املاک و اراضی این مناطق، حضور کارشناسان رسمی نقشه برداری و امور ثبتی الزامی است.

املاک و اراضی نیازمند خدمات نقشه برداری و امور ثبتی کارشناسان رسمی دادگستری این منطقه شامل، رودبار قصران با مرکزیت فشم و یک دهستان با نام رودبار قصران به همراه 22 روستا می باشند. پلاک های ثبتی املاک و اراضی این منطقه با توجه به نقشه های ثبتی قدیمی روی زمین پیاده شده اند و اسناد مالکیت بر مبنای همان نقشه ههای ثبتی صادر شده است.

در برخی از املاک لواسان با مرکزیت گلندوئک که شامل دو دهستان لواسان کوچک و لواسان بزرگ با مجموع 21 روستا، به دلیل حدی به حدی بودن سند های مالکیت، نیازمند تهیه نقشه یو تی ام و پیاده سازی دقیق پلاک های ثبتی توسط کارشناسان رسمی نقشه برداری و امور ثبتی لواسان هستند.

کارشناس رسمی نقشه برداری و امور ثبتی در لواسانات ⚖
کارشناس رسمی نقشه برداری و امور ثبتی در لواسانات ⚖

خدمات کارشناسی نقشه برداری در لواسان

خدمات کارشناسی رسمی نقشه برداری و امور ثبتی در زمینه املاک و اراضی مورد نیاز شهروندان فعال در زمینه املاک و اراضی در لواسان می باشد. با توجه به نقش کارشناسان رسمی نقشه برداری لواسان در پرونده های اختلاف ملکی و تهیه مستندات ثبتی جهت حل دعاوی، پیشنهاد می شود قبل از خرید زمین یا ویلا با کارشناسان رسمی امور ثبتی و نقشه برداری تماس بگیرید.

کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان
کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان

 

استفاده از خدمات مشاوره ای کارشناسان رسمی نقشه برداری جهت خرید املاک که شامل استعلام ثبتی و پلاک ثبتی، استعلام از منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، تهیه و تفسیر عکس هوایی، تهیه نقشه یو تی ام مساحی املاک، بررسی مطابقت سند با وضع موجود و دیگر موارد ثبتی مهم امری ضروری در معاملات املاک در لواسان است.

کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان
کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان

 

کلیه خدمات نقشه برداری و امور کارشناسی رسمی دادگستری از جمله تهیه نقشه یو تی ام، جانمایی سند های قدیمی، تهیه و تفسیر عکس هوایی، بررسی سابقه احیا اراضی زراعی، بررسی سوابق ثبتی املاک، استعلام پلاک ثبتی در لواسانات و کلیه مناطق از جمله،  فشم،  اوشان،  میگون،  افجه،  لواسان بزرگ،  لالان،  زایگان،  ،  رودبار قصران،  آهار،  سبو بزرگ،  سبو کوچک،  آبنیک،  احمد آباد،  استلک پایین،  اصطلک،  امامه،  زردبند،  زیاد آباد،  احمد آباد،  امین آباد،  انباج،  ایرا،  ایگل،  باغگل،  سینک،  شمشک بالا،ن  شمشک پایین،  شورکاب،  شهرک باستی،  علائین،  برگ جهان،  پشت لایجان،  پورزند،  قاضی آباد،  کردیان،  کلان،  کلاک،  کلوگان،  کمرخانی،  کند بالا،  کند پایین،  توک مزرعه، ،  جوزک،  گرمابدر،  گلدونک،  گندم مجد،  چناربن،  چهارباغ،  لواسان بزرگ،  لواسان کوچک،  لشگرک،  حاجی آباد،  حصار بو علی،  حدادیه،  حاجی آباد،  مزرعه سادات،  مزرعه شاه نشین،  میگون،  دربند سر،   دره جوزار،  دستگرد،  ناران،  ناصرآباد،  ناظم آباد،  نجارکلا،  نیکنام ده،  رسنان،  روته،  رودک،  هنزک،  هیزم ده، در اسرع وقت توسط کارشناسان رسمی امور ثبتی و نقشه برداری حد نگار ارائه می شود.

نقشه یو تی ام کارشناس رسمی در لواسان

ارائه خدمات کارشناسی رسمی نقشه برداری و امور ثبتی از جمله تهیه نقشه یو تی ام، جانمایی سند، تهیه و تفسیر عکس هوایی در دو بخش اشاره شده که در شمال شرقی تهران و از شمال به شهرستان نور و از غرب به کرج و از شرق به دماوند و از جنوب به شهر تهران ختم می شوند، باعث ایجاد یک بانک کاداستر از نقشه های تفکیکی و ثبتی به صورت یکپارچه می شود.

لواسانات در موقعیت جغرافیایی 51 درجه و 24 دقیقه تا 51 درجه و 50 دقیقه طول شرقی و  35 درجه و 46 دقیقه تا 36 درجه و 3  دقیقه عرض شمالس قرار گرفته است. مساحت دو بخش اشاره شده که املاک و اراضی زیادی را در بر می گیرد حدود 1060 کیلیومتر مربع می باشد. محل قرار گیری جغرافیایی این دو بخش مابین کوهستان البرز مرکزی و منطقه استپی قرار گرفته.

با توجه به گستره وسیع این دو بخش جهت پیاده سازی املاک و اراضی طبق سند های مالکیت و تحدید حدود املاک می بایست از خدمات کارشناسان رسمی نقشه برداری و امور ثبتی لواسان استفاده کنیم. کارشناسان رسمی نقشه برداری لواسان موقعیت املاک و اراضی را مطابق با نقشه کاداستر وی زمین میخ کوبی می کنند.

نقشه یو تی ام کارشناس رسمی امور ثبتی در لواسان
نقشه یو تی ام کارشناس رسمی در لواسان

جانمایی سند توسط کارشناس رسمی در لواسان

با پیاده سازی حدود اربعه املاک مطابق با نقشه یو تی ام و کاداستر لواسان اختلافات ملکی کاهش می باید. با توجه به خوش آب و هوا بودن منطقه لواسانات، این منطقه مورد توجه شهروندان جهت خرید املاک و اراضی قرار گرفته است. توجه داشته باشید جهت خرید املاک و اراضی می بایست قبل از معامله به کارشناس رسمی نقشه برداری در لواسان مراجعه کنیدو

کارشناسان رسمی در لواسانات در ابتدا اسناد مالکیت را بررسی می کنند، پس از بررسی اسناد مالکیت نقشه یو تی ام ملک مورد نظر را تهیه می کنند. پس از تهیه نقشه یو تی ام، موقعیت ملک را با سند و نقشه های ثبتی مطاابقت می دهند، پس از انجام عملیات مهندسی اشاره شده در صورتی که در ملک مشکلی وجود داشته باشد، به خریدار اعلام میکنند.

جانمایی سند توسط کارشناس رسمی در لواسان
جانمایی سند توسط کارشناس رسمی در لواسان

موقعیت جغرافیایی لواسان جهت خدمات نقشه برداری

تقسیمات جغرافیایی رودبار قصران جهت تهیه نقشه یو تی ام، جانمایی سند و خدمات نقشه برداری در موقعیت شهرستان شمیرانات،  بخش رودبارقصران، مرکز بخش فشم ،مراکز شهری اوشان، فشم، میگون، دهستان رودبار قصران، مرکز دهستان فشم قرار گرفته است. روستا های زیر مجموعه رودبار قصران شامل، آبنیک، اوشان، امامه بالا، امامه پایین، آهار، ایگل، باغگل، جیرود، حاجی آباد، دربندسر، درود، روته، رودک، زایگان، زردبند، شمشک بالا، شمشک پایین، فشم، کلوگان، گرمابدر، لالان، میگون می باشد.

تقسیمات جغرافیایی لواسان جهت ارائه خدمات کارشناس رسمی نقشه برداری از جمله تهیه و تفسیر عکس هوایی، تهیه نقشه یو تی ام معتبر، جانمایی سند های قدیمی در موقعیت، شهرستان شمیرانات، بخش لواسانات، مرکز بخش گلندوئک ، مراکز شهری لواسان کوچک و گلندوئک، دهستان لواسان بزرگ، لواسان کوچک، مرکز دهستان لواسان بزرگ، گلندوئک قرار گرفته است. روستا های زیر مجموعه لواسان شامل، دهستان لواسان بزرگ، رسنان، سیارک، علایین، کلان، لواسان بزرگ، نیکنام ده، افجه، انباج، برگ جهان، بوجان،  پشت لاریجان، دهستان لواسان کوچک، تلو پایین، راحت آباد، سد لتیان، سینک، کندسفلی، کندعلیا، گلندوئک،  مزرعه سعادت، ناصرآباد، هنزک می باشد.

کارشناس رسمی نقشه برداری و امور ثبتی در لواسان
کارشناس رسمی نقشه برداری و امور ثبتی در لواسان

وجه تسمیه لواسان و رودبار قصران

وجه تسمیه رودبار قصران، در کتاب های تاریخی درج شده به دلیل کوهستانی بودن رودبار قصران، را قصران(معرب کوهسران) یا کوهساران می نامیده اند. رودبار در پهلوی (روتبار) شامل دو کلمه (رود) و (بار) می باشد و رود در پارسی باستان که زبان رایج زمان هخامنشیان بوده (روته) و در اوستا (اورود) خوانده می شده. بار در زبان پهلوی به معنای ساحل آمده است، به دلیل دره ها و رودهای حاصل از آن این مکان را رودبار می نامیدند.

وجه تسمیه لواسان، لواسان از دو کلمه (لو) و (اسان) تشکیل شده است. (لو) در زبان پهلوی و همچنین در گویش محلی رودبار و لواسان به معنای لبه تیغ یا یال کوه و کلمه اسان در زبان پهلوی آسون که به معنای بر آمدن و سر زدن آفتاب است. لواسان به تیغه کوهی که آفتاب از آن ر می زند و طلوع می کند می گویند.

کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان

نقش کارشناس رسمی نقشه برداری در لواسان

همان گونه که در ابتدای مقاله بیان شد نقش کارشناس رسمی نقشه برداری دادگستری لواسان در معاملات املاک و اراضی لواسان بسیار پر رنگ است. کارشناسان رسمی نقشه برداری در لواسان را می توان ترازوی هندسی و حقوقی املاک و اراضی در نظر گرفت. با توجه به قیمت بالا املاک و اراضی در لواسانات، خرید املاک در این مناطق با ریسک های نیز همراه است.

با توجه به حدی به حدی بودن اسناد مالکیت در لواسان، جهت خرید املاک و ارضی می بایست ملک مورد نظر جهت معامله توسط کارشناس رسمی نقشه برداری و امور ثبتی مورد آنالیز قرار بگیرد. بررسی و تحلیل املاک و اراضی ثبل از معامله توسط کارشناس دادگستری، باعث می شود تا شما یک معامله مطمئن درکانال قانون داشته باشید.

نقش کارشناس رسمی نقشه برداری در لواسان
نقش کارشناس رسمی نقشه برداری در لواسان

وظایف کارشناس رسمی امور ثبتی در لواسان

 بررسی و تحلیل کارشناسی املاک و اراضی که توسط کارشناس رسمی انجام می شود، شامل بررسی اسناد مالکیت و پلاک های ثبتی و همچنین تهیه نقشه یو تی ام و بررسی مساحت دقیق ملک است. با توجه به جغرافیای منطقه که در مقاله اشاره شد و قرار گیری املاک و اراضی در حواشی کوه و رودخانه، قبل از خرید ملک کارشناس رسمی نقشه برداری، بررسی میکند که ملک تعرفه شده در حریم اراضی ملی یا رودخانه قرار دارد یا خیر.

در مواردی مشاهده می شود که اسناد مالکیت در لواسان با یکدیگر تداخل پلاک ثبتی دارند. این گونه موارد فنی را خریداران املاک و اراضی نمی توانند بررسی و آنالیز کنند. به دلیل وجود موراد فنی و تخصصی در امور ثبتی و نقشه برداری، پیشنهاد می شود با مشاوره از کارشناس رسمی نقشه برداری و پرداخت هزینه اندک، معامله خود را بیمه کنید.

با توجه به موارد اشاره شده در زمینه نقشه برداری ثبتی و هندسی املاک، ورود به حوزه املاک در منطقه لواسان با ریسک های همراه است. با توجه به اجرایی شدن بانک کاداستر املاک و اراضی در کشور، و با تلاش کارشناسان رسمی در لواسان، امید است بانک اطاعات کاداستر تهیه شود جهت کمک به یکپارچه شدن نقشه املاک و اراضی لواسانات.

وظایف کارشناس رسمی امور ثبتی در لواسان
وظایف کارشناس رسمی امور ثبتی در لواسان

تهیه نقشه یو تی ام در لواسان توسط کارشناس رسمی

تهیه نقشه یو تی ام UTM در لواسان توسط کارشناس رسمی با توجه به شکل هندسی نامتقارن املاک و اراضی امری ضروری است جهت تعیین میزان مساحت دقیق املاک و اراضی واقع در رودبار قصران در موقعیت شهرستان شمیرانات، بخش رودبارقصران، اوشان، فشم، میگون.

املاک و اراضی واقع شده در لواسانات به دلیل هم جواری با عارضه های طبیعی همچون کوه و رودخانه در یک طرف، شکل هندسی نامنظم دارند. همین اشکال نا منظم در املاک و اراضی لواسان، محاسبه دقیق مساحت را برای مالکین، بدون استفاده از ابزار نقشه برداری غیر ممکن کرده است.

تهیه نقشه یو تی ام در لواسان توسط کارشناس رسمی
تهیه نقشه یو تی ام در لواسان توسط کارشناس رسمی

کاربرد تهیه نقشه یو تی ام در لواسان

موضوع شکل هندسی نامتقارن املاک و اراضی در لواسان، باعث بروز اختلافاتی در حد و مرز های زمین ها نیز شده است. کارشناسان رسمی نقشه برداری در لواسان، با استفاده از تجهیزات نقشه برداری دقیق، حدود اربعه و مساحت املاک را با دقت در حد سانتی متر مشخص می کنند. یک دلیل دیگر که باعث بوجود آمدن شکل هندسی نا منظم در املاک و اراضی لواسان شده پیاده سازی املاک و اراضی بر مبنای نقشه های ثبتی بوده است.

همان طور که می دانید نقشه های ثبتی که سند املاک بر مبنای آن صادر شده، توسط ابراز های ابتدایی نقشه کشی در زمان های گذشته تهیه شده است. چون نقشه های ثبتی به صورت محله محور تهیه شده، و یکپارچه نیست این امر باعث شده که نقشه های تفکیکی قدیمی یا همان نقشه های ثبتی در لواسان به صورت یکپارچه نباشند، و شکل هندسی نامتقارن داشته باشد.

کارشناسان رسمی نقشه برداری حد نگار با سابقه فعالیت چندین ساله در لواسانات، دسترسی کامل به نقشه های ثبتی و سوابق ثبتی املاک و اراضی در این منطقه را دارند. پیاده سازی اسناد مالکیت طبق سوابق ثبتی در این منطقه امکان پذیر است.

کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان
کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان

خدمات نقشه برداری ثبتی و کاداستر در لواسان

ارائه نقشه یو تی ام در روستاهای رودبار قصران توسط کارشناس رسمی شامل، آبنیک، اوشان، امامه بالا، امامه پایین، آهار، ایگل، باغگل، جیرود، حاجی آباد، دربندسر، درود، روته، رودک، زایگان، زردبند، شمشک بالا، شمشک پایین، فشم، کلوگان، گرمابدر، لالان، میگون، توسط تجهیزات نقشه برداری از جمله دوربین نقشه برداری و جی پی اس مولتی فرکانس انجام می شود.

اهمیت تهیه نقشه یو تی ام در لواسانات توسط کارشناس رسمی به دلیل قیمت بالا در این مناطق، قبل از خرید املاک و اراضی در شهرستان شمیرانات، گلندوئک ، لواسان کوچک، لواسان بزرگ، باعث شده تهیه نقشه یو تی ام UTM توسط کارشناس دادگستری انجام شود.

ارائه خدمات نقشه برداری از جمله تهیه نقشه یو تی ام ممهور به مهر کارشناس رسمی نقشه برداری توسط کارشناس رسمی نقشه برداری در روستا های لواسان شامل، دهستان لواسان بزرگ، رسنان، سیارک، علایین، کلان، لواسان بزرگ، نیکنام ده، افجه، انباج، برگ جهان، بوجان، پشت لاریجان، لواسان کوچک، تلو پایین، راحت آباد، سد لتیان، سینک، کند سفلی، کند علیا، گلندوئک، مزرعه سعادت، ناصرآباد، هنزک توسط کارشناس رسمی نقشه برداری حد نگار انجام می شود.

کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان
کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان

اهمیت کارشناس رسمی نقشه برداری در لواسان

اهمیت کار کارشناسان رسمی نقشه برداری و امور ثبتی در لواسانات، در حوزه املاک و اراضی بسیار پر رنگ است. همان طور که اشاره شد املاک و اراضی لواسان، اکثرا در اشکال نامنظم هندسی تفکیک شده اند. همین موضوع باعث شده که اختلافات در حدود اربعه و مساحت املاک و ااراضی لواسان بیشتر شود.

همچنین قرار گیری موقعیت این املاک و اراضی در شیب و پوشش گیاهی امکان تهیه نقشه یو تی ام را برای افراد عادی غیر ممکن کرده است. یک موضوع که می بایست به آن توجه کنید این است که مبنای مساحت در املاک و اراضی لواسان که در شیب واقع شده اند، مختصات قائم است نه محاسبه طول در شیب.

موضوع مهم که باید مالکین به آن توجه داشته باشند راجع به تهیه نقشه یو تی ام املاک و اراضی در لواسان است. تهیه نقشه یو تی ام املاک و اراضی در لواسان، از جمله املاک دارای سند یا فاقد سند امری ضروری است. نقشه یو تی ام ممهور به مهر کارشناس رسمی در لواسان، در واقع هم ارزش با سند مالکیت و شناسه هندسی املاک و اراضی شماست.

با توجه به مطالب بیان شده، در صورت نیاز به خرید یک ملک حتی با سند شش دانگ، قبل از معامله می بایست نقشه یو تی ام ملک مورد نظر توسط کارشناس رسمی نقشه برداری و امور ثبتی تهیه شود. در موارد زیادی مشاهده می شود که مساحت و حدود اربعه سند ها با نقشه یو تی ام وضع موجود همخوانی ندارد. در این موارد می بایست نقشه جانمایی تهیه شود.

اهمیت کارشناس رسمی نقشه برداری در لواسان
اهمیت کارشناس رسمی نقشه برداری در لواسان

نقشه یو تی ام در لواسان چگونه تهیه می شود

کارشناس رسمی پس از تعرفه مکان ملک و حدود اربعه توسط مالک، نقشه یو تی ام ملک را توسط تجهیزات نقشه برداری با دقت در حد سانتی متر تهیه می کند. پس از تهیه نقشه UTM با مقیاس 1:500، نقشه را روی نقشه هوایی 1:2000 منطقه جانمایی می کند. با جانمایی موقعیت ملک روی نقشه یک دوهزارم موقعیت گذرها و املاک مجاور در نقشه ثبت می شود.

با توجه به اهمیت استفاده از خدمات کارشناسان رسمی نقشه برداری در لواسان، مواردی را از کاربرد نقشه های تهیه شده توسط کارشناس رسمی نقشه برداری در ادامه اشاره می کنیم:

  • پیاده سازی دقیق املاک و اراضی روی زمین و ممانعت از تجاوز به حریم املاک و گذرهای مجاور.
  • تهیه نقشه دقیق معماری بر اساس نقشه یو تی ام ارائه شده کارشناس رسمی.
  • تعیین و تثبیت مساحت دقیق املاک و اراضی، موجب اخذ سند دقیق می شود.
  • منطبق شدن مساحت پایان کار با مساحت آپارتمانها پس از ساخت با تهیه نقشه یو تی ام.
تهیه نقشه یو تی ام لواسان توسط کارشناس رسمی
تهیه نقشه یو تی ام لواسان توسط کارشناس رسمی

نقشه یک دو هزارم 1/2000 لواسان

نقشه یک دوهزارم لواسان  یا نقشه 1:2000 لواسانات یک نقشه با دقت بالا برای استفاده در پیاده سازی املاک روی زمین نیست، این نقشه در واقع به صورت شماتیک و با مقیاس یک به دو هزار، موقعیت املاک مجاور، گذر ها و آدرس را مشخص می کند. توجه داشته باشید که مختصات یو تی ام گوشه های املاک و اراضی در لواسان می بایست با مقیاس های دقیق تری از جمله 1:500 یا 1:200 تهیه و ترسیم شود.

با تهیه نقشه یو تی ام در لواسان با مقیاس 1:500 یا 1:200 موقعیت دقیق گوشه های املاک و حدود اربعه با دقت بالا در دستگاه های نقشه برداری از جمله دوربین نقشه برداری ثبت می شود، جهت ترسیم نقشه  UTMدر نرم افزار های تخصصی. پس از ترسیم نقشه یو تی ام، کارشناس رسمی نقشه ذکر شده را روی نقشه 2000 شهر لواسان جانمایی می کند.

کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان
نقشه یک دو هزارم 1/2000 لواسان

کاربرد نقشه یو تی ام در امور کارشناسی لواسان

نقشه یو تی ام در کلیه امور ثبتی و امور کارشناسی رسمی مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از نقشه یو تی ام گوشه های املاک و اراضی حتی اگر به تعداد خیلی بالا باشد، ثبت شده و در نقشه ترسیم می شود. با تثبیت گوشه های ملک با مختصات یو تی ام، پس از ترسیم، حدود اربعه و گوشه های ملک با دقت سانتی متر روی نقشه مشخص می شود.

تهیه نقشه یو تی ام در امور ثبتی و کارشناسی رسمی از دو جهت می بایست با دقت بالا تهیه شود. جهت اول تهیه نقشه یو تی ام توسط دوربین نقشه برداری و به صورت محلی با دقت بالا و مقیاس 1:200 و گزینه دوم برداشت ملک توسط گیرنده مولتی فرکانس شمیم در سیستم مختصات یو تی ام می باشد. با برداشت ملک به صورت لوکال و یو تی ام و ترکیب این دو سیستم مختصات، یک نقشه یو تی ام کاملا دقیق و صحیح تهیه می شود.

در انتها نقشه تهیه شده یک نقشه یو تی ام با مقیاس 1:200 را روی نقشه 1:2000 لواسان جانمایی میکنیم. پس از مهر و امضا نقشه تهیه شده که یک نقشه معتبر یو تی ام می باشد به همراه سی دی به مالک نحویل داده می شود. نقشه تهیه شده در واقع شناسه هندسی شماست و در صورت نیاز می توان به ادارات ثبت، شهرداری، آب منطقه ای لواسان تحویل داد جهت دریافت خدمات مورد نیاز از ارگان های دولتی لواسان.

کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان
کاربرد نقشه یو تی ام در امور کارشناسی لواسان

کاربرد نقشه یو تی ام لواسان در ارگان های دولتی

نقشه های یو تی ام و نقشه های مورد نیاز برای ادارات ثبت و شهرداری لواسان و سایر ارگانهای مرتبط با امور اراضی لواسان، نقشه های مسطحاتی هستند، در واقع در این نقشه ها ارتفاع یا بعد سوم اهمیت ندارد. در صورتی که زمین در شیب واقع شده باشد، توصیه می شود علاوه بر تهیه نقشه مسطحاتی٬ نقشه برداری ارتفاعی نیز انجام شود که برای ساخت و ساز آتی و مسطح سازی اطلاعات ارتفاعی ملک را داشته باشید.

با توجه به قرار گیری املاک و اراضی واقع شده در لواسان در شیب، که در واقع بخش زیادی از املاک هستند، و این امر به دلیل کوهستانی بودن و شکل جغرافیایی منطقه است، جهت اخذ دستور نقشه از شهرداری جهت تعیین بر و کف نقشه یو تی ام باید با ارتفاع برداشت شود. توجه داشته باشید که قبل از شروع نقشه برداری در صورتی که موقعیت ملک و گذرهای اطراف را با ارتفاع نیاز داشته باشید، باید به کارشناس رسمی اعلام کنید.

کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان
کاربرد نقشه یو تی ام لواسان در ارگان های دولتی

نقشه یو تی ام لواسان و فشم با کد ارتفاعی

معمولا نقشه های ثبتی و یو تی ام دو بعدی است و ارتفاع در آنها درج نمی شود. در برخی ارگان ها از جمله شهرداری نقشه یو تی ام به همراه ارتفاع درخواست می شود، این نقشه ها معمولا به نقشه توپوگرافی معروف هستند و ارتفاع ملک و گذرها را شامل می شود به همراه حدود اربعه ملک.

در صورتی که نیاز به درج کد ارتفاعی در نقشه یو تی ام دارید باید حتما قبل از شروع عملیات برداشت ملک با دوربین نقشه برداری، کارشناس رسمی را در جریان بگذارید.در صورتی به صورت دو بعدی نقشه تهیه شود، چون نقشه های ثبتی و کاداستر یک نقشه یو تی ام مسطحاتی است نقشه بردار تنظیمات دستگاه را برای برداشت ارتفاعی نقاط تنظیم نمی کند.

تهیه نقشه با کد ارتفاعی باعث می شود که مالک از وضعیت ارتفاع و شیب ملک نیز اطلاعاتی را در دست داشته باشد. به عنوان نمونه جهت احداث راه دسترسی مالک باید از وضعیت توپوگرافی ملک و گذرهای مجاور اطلاعاتی داشته باشد جهت احداث مسیر مناسب به سمت ملک. همچنین با داشتن نقشه یو تی ام به همراه ارتفاع می توان این نقشه را به طراح سازه ارائه داد تا سازه را بر مبنای وضعیت توپوگرافی(ارتفاعی) ملک و گذرها طراحی کند.

کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان
نقشه یو تی ام لواسان و فشم با کد ارتفاعی

جانمایی پلاک ثبتی در لواسان توسط کارشناس رسمی

جانمایی پلاک ثبتی املاک در لواسان توسط کارشناس رسمی  به مجموعه عملیات تخصصی ثبتی گفته می شود که توسط آن مکان یک سند قدیمی روی زمین میخ کوبی می شود و موقعیت ملک در قالب نقشه جانمایی ملک تهیه و ترسیم می شود. تهیه نقشه جانمایی پلاک ثبتی املاک و اراضی لواسان بر مبنای سوابق ثبتی و نقشه کاداستر انجام می شود.

اسناد قدیمی که نیازمند جانمایی پلاک ثبتی هستند، معمولا املاکی هستند که مالک اصلی یا ورثه مالکین اطلاعی از مکان ملک ندارند و ملک سالها به حال خود رها شده است. پس از تهیه نقشه جانمایی ملک در لواسان مکان ملک و آدرس آن روی نقشه 1:2000 جانمایی می شود. به استناد نقشه جانمایی می توان درخواست سند تک برگی را به اداره ثبت لواسان یا فسم ارائه داد.

علت نا معلوم بودن این دست املاک و اراضی که سند شاهنشاهی دارند بدین علت است که در زمان خرید این املاک در خارج از بافت شهر و روستا های لواسان قرار داشتند و به دلیل عدیم دسترسی به نقشه های یو تی ام جهت مکان یابی پس از گذشت سالیان این املاک در بافت لواسان، فشم و روستاهای اطراف قرار گرفته و ارزشمند شده.

جانمایی پلاک ثبتی در لواسان توسط کارشناس رسمی
جانمایی پلاک ثبتی در لواسان توسط کارشناس رسمی

اهمیت جانمایی پلاک ثبتی املاک در لواسان

با توجه به گسترش شهر لواسان، فشم و روستا های اطراف آنها و توسعه یافتن موقعیت املاک دارای سند شاهنشاهی به دلیل رها سازی مالکین این املاک ممکن است یا تصرف شده باشد یا در گذرها و جاده ها قرار گرفته باشد. در هر صورت مالک با مراجعه به کارشناس رسمی نقشه برداری در لواسان، پس از تهیه نقشه جانمایی سند می تواند ملک خویش را باز پس گیری کند.

کارشناس رسمی نقشه برداری و امور ثبتی در لواسان و فشم پس از دریافت سند از مالک جهت جانمایی، حدود اربعه سند و پلاک ثبتی را بررسی میکند. پس از بررسی سند، کارشناس رسمی سوابق ثبتی ملک را تهیه و در قالب نقشه یو تی ام ترسیم می کند، سپس حدود اربعه ملک طبق سند را روی نقشه ثبتی ترسیم میکند.

پس از انجام عملیات فوق و تهیه نقشه ثبتی و جانمایی، نقشه تهیه شده را روی نقشه یک دو هزارم و عکس هوایی قدیمی جانمایی میکند. با توجه به سیستم مختصات یو تی ام نقشه تهیه شده، کارشناس رسمی می تواند موقعیت ملک طبق سند را روی زمین میخ کوبی کند. در این حالت ملک به صورت تثبیت عرصه روی نقشه جانمایی مشخص می شود.

اهمیت جانمایی پلاک ثبتی املاک در لواسان
اهمیت جانمایی پلاک ثبتی املاک در لواسان

کاربرد جانمایی پلاک ثبتی املاک در لواسان

توجه داشته باشید که جانمایی پلاک ثبتی یا جانمایی ملک یک پروسه حقوقی و مهندسی است. پروسه جانمایی بسیار پیچیده و زمان بر است، به دلیل بار حقوقی بالا می بایست با دقت بالا تهیه و ترسیم شود. به دلیل با ارزش بودن نقشه جانمایی پلاک ثبتی و بار حقوقی بالا تهیه این نقشه با یک نقشه یو تی ام معمولی کاملا متفاوت است.

جانمایی املاک و اراضی جهت پیدا کردن موقعیت ملک یک امر بسیار ارزنده است. به دلیل رها سازی ملک در طی سالها ممکن است ملک در کاربری های مختلف قرار بگیرد یا حتی تصرف شده باشد. البته جای نگرانی نیست، پس از تهیه جانمایی پلاک ثبتی از طریق دادگاه لواسان یا فشم می توان اقدام به باز پس گیری ملک کرد.

همان طور که بیان شد جانمایی سند امری پیچیده است و زمانی در حدود سه هفته برای این کار مورد نیاز است. به دلیل ارائه نقشه به دادگاه و داشتن بار حقوقی تهیه این نقشه صرفا توسط کارشناس رسمی نقشه برداری و امور ثبتی لواسان امگان پذیر است. توجه داشته باشید که در صورت خطا در تهیه این نقشه نمی توان به نتیجه مثبت دست پیدا کرد. مالکین این املاک سالهاست از مکان ملک بی خبر بوده اند، پس خواهشمندیم جهت انجام این کار صبور باشید.

توجه داشته باشید راجع به املاک و اراضی لواسان که سند های حدی به حدی دارند در گام اول باید کارشناس رسمی نقشه برداری و امور ثبتی نقشه یو تی ام وضع موجود ملک را تهیه کند. در گام بعدی با استفاده از نقشه ثبتی و عکس هوایی می بایست حدود تعریف شده در سند را در قالب نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی تهیه و ترسیم کند.

کاربرد جانمایی پلاک ثبتی املاک در لواسان
کاربرد جانمایی پلاک ثبتی املاک در لواسان

جانمایی سند های حدی به حدی در لواسان

در زمان های قدیم در لواسان برخی اسناد به صورت حدی به حدی صادر شده است. سند های حدی به حدی به سند های گفته می شود که حدود اربعه آنها به عوارض طبیعی از جمله نهر، رودخانه، گذر، آبریز کوه و قنات تعریف شده است. این دسته از اسناد دارای مساحت مشخصی نیستند. جهت بررسی مساحی دقیق این املاک باید جانمایی پلاک ثبتی انجام شود.

در مورد املاک حدی به حدی در ابتدا کارشناس رسمی امور ثبتی می بایست حدود اربعه وضع موجود را در قالب یک نقشه یو تی ام مورد بررسی قرار دهد و عارضه های طبیعی موجود ازجمله نهر و گذر ها را در نقشه درج کند. در گام بعدی می بایست نقشه ثبتی منطقه تهیه شده و با نقشه یو تی ام وضع موجود مطابقت داده شود.

پس از بررسی این دو نقشه، کارشناس رسمی می بایست عکس هوایی قدیمی دهه 40 یا 50 منطقه مورد نظ در لواسان را تهیه کرده و حدود اربعه تعریف شده سند را روی عکس هوایی جانمایی نماید. پس از تهیه نقشه یو تی ام جانمایی طبق اطلاعات حدی به حدی سند، نقشه جانمایی پلاک ثبتی مساحت ملک را مشخص می کند.

توجه داشته باشید قبل از خرید این دسته از املاک می بایست نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی ممهور به مهر کارشناس رسمی دادگستری را تهیه کنید. این نقشه در واقع شناسه هندسی و حقوقی برای اسناد حدی به حدی است که مساحی و موقعیت دقیق را طبق سند به صورت رسمی و قانونی مشخص می کند.

کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان
جانمایی سند های حدی به حدی در لواسان

تهیه و تفسیر عکس هوایی املاک در لواسان

تهیه و تفسیر عکس هوایی املاک در لواسان توسط کارشناس رسمی دادگستری جهت امور ملکی و ثبتی کاربرد های زیادی دارد. با توجه به قرار گیری لواسان در طبیعت، امکان قرار گیری برخی املاک در اراضی ملی و منابق طبیعی وجود دارد. با استفاده از تهیه و تفسیر عکس هوایی توسط کارشناس رسمی نقشه برداری می توان بررسی کرد که موقعیت یک ملک از لحاظ ملی یا مستنثنیات بودن به چه شکل است.

هدف از تفسیر عکس های هوایی لواسان و فشم تشخیص و شناسایی عارضه ها، خروجی دیتا کارشناسی و تعیین حد ها بر روی عکس هوایی می باشد. اندازه‌گیری کردن همه ویژگی ‌های هندسی عارضه ها از جمله؛ طول، عرض، مساحی و ارتفاع از سطح دریا. در تهیه و تفسیر عکس هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

 کارشناس رسمی دادگستری لواسان در تهیه و تفسیر عکس های هوایی می بایست دقت مکفی را در تهیه و تفسیر عکس هوایی به کار بگیرد. در تفسیر عکس ها هوایی سازمان نقشه برداری، باید مشخص شود که مقیاس عکس هوایی، سال تصویر برداری. تایم تهیه عکس مربوط به چه فصلی از سال می باشد، همچنین ساعت تصویر برداری چه تایمی از ساعت روزانه بوده است.

تهیه و تفسیر عکس هوایی املاک در لواسان
تهیه و تفسیر عکس هوایی املاک در لواسان

تفسیر عکس هوایی لواسان توسط کارشناس رسمی

تخصص تهیه و تفسیر عکس هوایی در صلاحیت کارشناس رسمی دادگستری لواسان رشته نقشه برداری می باشد. متقاضی تهیه و تفسیر عکس هوایی می بایست با مراجعه به کارشناسان رسمی نقشه برداری با تجربه در تفسیر عکس هوایی سفارش خویش را ثبت کند.

شناسایی عارضه ها روی عکس هوایی لواسان پس از تفسیر عکی هوایی توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و تحلیل برخی ویژگی‌های موجود در محل. همچون رطوبت موجود در خاک، ناخالصی‌ آبها، جنس سنگ‌، نوع محصولات زراعی، کیفیت ساختمان‌ ها و بسیاری دیگر موارد،. برای مهندسین و کارشناس رسمی نقشه برداری تفسیر عکس هوایی بسیار با اهمیت تر از ابعاد هندسی موجود در عوارض عکس های هوایی می‌باشد.

به عنوان نمونه در تحلیل و بررسی قدرت کشاورزی یک بخش فهمیدن، رطوبت و بافت خاک اراضی کشاورزی مهمتر از ابعاد مزارع می‌باشد. در بررسی های شهری علاوه بر اندازه سازه ها و خیابان‌ها، کیفیت این بنا ها از نظر جنس مصالح موجود، چینش و شکل هر کدام در نظام کلی شهر ها از اهمیت برخوردار است.

تفسیر عکس هوایی لواسان توسط کارشناس رسمی
تفسیر عکس هوایی لواسان توسط کارشناس رسمی

تهیه و تفسیر عکس هوایی در لواسان چگونه است

باند عکس برداری عکس‌ هوایی جهت تهیه عکس بر اساس میزان انعکاس عکس برداری می‌شوند. اندازه انعکاس یک عارضه مشخص، در باندهای مختلف طیف های الکترو مغناطیسی متفاوت می باشد. به عنوان مثال در مشاهده باند آبی، پوشش گیاهی روشن تر از خاک است، در باند قرمز خاک ها روشن ‌تر از پوشش گیاهی مشاهده می‌شوند.

تهیه و تفسیر عکس هوایی در لواسان
تهیه و تفسیر عکس هوایی در لواسان

 

در صورتی که باند تصویر برداری مشخص نباشد ممکن است که در تشخیص عوارض دچار اشتباه شویم. توجه داشته باشید که اکثر عکسهای هوایی تهیه شده در باند مرئی تهیه میگردند. تعداد اندکی در باند نامرئی مادون قرمز فاصله نزدیک تهیه می‌شود. می شود فرض کرد که باند تمامی عکس های هوایی موجود در باند مرئی تهیه شده اند.

تهیه و تفسیر عکس هوایی در لواسان
تهیه و تفسیر عکس هوایی در لواسان

 

مقیاس عکس هوایی در اندازه عوارض ثبت شده تاثیر  می‌گذارد. به عنوان نمونه ممکن است یک مرکز خرید در عکس با مقیاس به شکل یک خانه معمولی ثبت شود. برای تشخیص مرکز خرید از خانه های اطراف باید از عکس هوایی با مقیاس مناسب استفاده کنیم. برای شناسایی و تفسیر عارضه ‌ها در عکس هوایی باید به اندازه نسبی عوارض در مقیاس عکس توجه کرد. زمان عکس برداری در تهیه و تفسیر عکس هوایی شامل فصول و زمان عکس برداری می‌شود. برای تصویر برداری جهت پروژه خاص باید فصل مناسبی را جهت تهیه و تفسیر عکس هوایی انتخاب کنبم.

 به عنوان نمونه جهت تشخیص انواع پوشش گیاهی در تفسیر عکس هوایی در فصل تابستان و برای تشخیص رطوبت موجود در خاک در فصل بهار عکس هوایی تهیه می‌کنیم. اثر فصول در تصویر برداری هوایی بر روی انعکاس عوارض مشهود است در تفسیر رنگ عارضه در عکس هوایی باید فصل عکس هوایی را در نظر گرفت.

استعلام پلاک ثبتی ملک در لواسان

با توجه به بالا رقتن قیمت املاک و اراضی در لواسان و حجم بالای پرونده های اختلاف ملکی در لواسان، پیشنهاد می شود قبل از خرید زمین یا ویلا در لواسان نسبت به استعلام ثبتی ملک توسط کارشناس رسمی امور ثبتی و نقشه برداری اقدام کنید. توجه داشته باشید که صرفا داشتن سند ملک و بنام زدن در دفتر خانه کفایت نمی کند.

تعداد زیادی از اسناد مالکیت زمین ها و املاک با نقشه یو تی ام وضع موجود املاک لواسان هم خوانی ندارند. به عنوان مثال شما یک زمین در لواسان خریداری می کنید با مساحت 2000 متر ولی پس از تهیه نقشه یو تی ام متوجه خواهید شد که با کسری مساحت یا تداخل در حدود اربعه مواجه خواهید شد.

کارشناس رسمی در گام اول موقعیت سند را با مساحت وضع موجود ملک مطابقت می دهد. در گام بعدی با انجام پروسه جانمایی پلاک ثبتی متوجه خواهد شد که وضع موجود ملک با سند همخوانی دارد یا تداخل پلاک ثبتی در روی زمین وجود دارد. در مراحل بعدی کارشناس رسمی با استعلام از منابع طبیعی مشخص می کند که موقعیت تداخلی با نقشه اصلاح هندسی شده منابع طبیعی دارد یا خیر.

در موارد دیگر کارشناس رسمی نقشه برداری می تواند موقعیت ملک را بررسی کند که در حریم کمی یا کیفی رودخانه قرار دارد یا خیر. موارد اشاره شده از جمله امور کارشناسی مهم قبل از خرید املاک و اراضی در لواسان است که توسط تیم کارشناسی رسمی حد نگار در اسرع وقت انجام می شود.

استعلام پلاک ثبتی ملک در لواسان
استعلام پلاک ثبتی ملک در لواسان
5/5 - (7 امتیاز)
فهرست